FACETwitter Google plus1.svg teamviewer icon200x200

Yüz Tanıma Sistemleriyuztanima

 

 

 

yuzt1Yüz özellikleri bireylerin parmak izleri gibi doğuştan sahip oldukları, onları diğer insanlardan farklı ve eşsiz kılan çok önemli ayırt edici özellikler olarak nitelendirilmektedir. Sadece tek yumurta ikizlerinde bu ayırt edicilik ortadan kalkar. Yüz tanıma yazılımlarının temeli mevcut yüzlerin görüntülerinden o yüzle ait bir takım karakteristik ve özelliklerin sistem tarafından otomatik olarak yakalanmasına ve karşılaştırılmasına dayanmaktadır. Bu teknolojinin en önemli özelliği uygulandığı alanda arzu edilen güvenliği kimseye stres veya rahatsızlık yaşatmadan sağlayan bir teknoloji oluşudur. Mevcut sistemler ile alınacak video görüntülerindeki insan yüzleri bu yazılımlar ile otomatik olarak algılanmakta ve takip edilebilmektedir.

Dolayısıyla bireyler olağan aktivitelerini sürdürürken kendileri ile ilgili güvenlik araştırması yapılabilmekte ve harhangi bir rahatsızlık yaratılmamaktadır. Yüz tanımlama teknolojisinde farklı yöntemler veya yaklaşımlar kullanılmakta, seçilecek olan uygulamanın başarısını yuz2ise seçien yöntemin veya yaklaşımın kalitesi belirlemektedir.

 

 

personel firma

Çözüm Ortakları

markalar

Bizden Haberler

  • Ticaret Odası ip telefon altyapı çalışması tamamlandı
  • Birleşmiş Milletler Altyapı çalışması başarı ile tamamlandı

Kelime Bulut

Bilgisayar Network Kablosuz IP Telefon IP Santral Wireless PDKS Server Bilgisayar Teknik Servis Toshiba Servis Notebook Windows Microsoft Logo